Box dachowy Taurus Xtreme 400 czarny karbon

Cena: 1 189,00 zł 1189.00
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Taurus
Kod produktu: J/X400N

Opis

Opis produktu

 

Boxy dachowe Taurus Xtreme 400 cechuje modny design. W udoskonalonej wersji dopracowano wymiary boxa oraz ulepszono jego właściwości aerodynamiczne, co finalnie pozwoliło wytłumić dźwięki i znacząco wpłynęło na komfort jazdy z boxem na dachu. Ponadto Taurus Xtreme 400, to jeden z najniższych boxów dachowych w swojej klasie.

 

Box dachowy Taurus Xtreme 400 – rozwiązania techniczne

 

Box dachowy Taurus Xtreme 400 powiększy możliwą do zagospodarowania przestrzeń bagażową samochodu o 400 litrów. W sezonie zimowym pomieści do 4 par nart lub 3 deski snowboardowe, a latem pomoże spakować się kilku osobom na wakacyjny wyjazd kempingowy wraz ze wszystkimi potrzebnymi akcesoriami i sprzętem sportowym.

Boks dachowy serii Xtreme, wykonany został z lekkiego i trwałego tworzywa HDPE (górna pokrywa) oraz tworzywa ABS (dół kufra), odpornego na działanie promieni UV i gwałtowne zmiany temperatur. To ważne, szczególnie jeśli zamierzamy korzystać z niego zarówno latem, jak i zimą.

Taurus Xtreme 400 to także sprawny i szybki montaż, dzięki innowacyjnemu systemowi QuickFixing. Łatwy montaż to niezwykle istotna sprawa, szczególnie w przypadku boxów dachowych o większych gabarytach. Z myślą o bezpieczeństwie, boks został wyposażony w trzypunktowy, centralny zamek.

Istotną cechą tego boxa, wyróżniającą go spośród innych modeli podobnej klasy, jest specjalna konstrukcja jego dna. Przemyślane profilowanie, pozwala „schować” belki bagażnika bazowego w podłodze kufra, dzięki czemu nasz pojazd wraz z zamontowanym na dachu boxem jest niższy, niż w przypadku innych standardowych boxów. Ma to duże znaczenie przy ograniczonej wysokości bramy wjazdowej do garażu, czy wjazdu na parking podziemny.

 

Boxy dachowe z serii Taurus Xtreme

 

Taurus linia Xtreme to nowoczesne boxy dachowe o dużej rozpiętości rozmiarów: 400, 450, 500 oraz największym 600 litrowym. Poszczególne modele, oprócz pojemności, różnią się poszczególnymi cechami oraz strukturą wykończenia (karbon, połysk).

 

Taurus Xtreme 400 – podsumowanie najważniejszych cech boxa

 

 • Szybki i bezproblemowy montaż dzięki innowacyjnemu, autorskiemu systemowi QuickFixing.

 • Wykonane z tworzywa ABS – podłoga, tworzywo HDPE górna pokrywa.

 • Otwieranie jednostronne po prawej stronie.

 • Trzypunktowy centralny zamek, maksymalizujący bezpieczeństwo.

 • System blokowania klucza (klucz nie może być wyjęty, gdy box jest otwarty, niedomknięty).

 • Profilowane dno (belki schowane w podłodze boxa).

 • Montowany na belkach do szerokości 7 cm.

 • Opcjonalnie możliwość montażu na belkach aluminiowych z rowkiem „T” dzięki dostępnym osobno adapterom 77.15.

 • Wymiary zewnętrzne 195 cm dł. x 78 cm szer. x 34 cm wys.

 • Szerokość dolnej części boxa w miejscu kontaktu z belką to 69 cm.

 • Rozstawy na belkach do montażu boxa: max. – 100 cm, min. - 63 cm.

 • Pojemność 400 litrów. Ładowność do 50 kg.

 • Taśmy do mocowania bagażu.

 • Kolorystyka: czarny matowy (struktura karbonowa).

 • Certyfikaty TÜV – GS/NORD oraz ISO, norma City Crash.

 • Gwarancja 3 lata.

Specyfikacja

Pojemność (l) 400
Wymiary zewnętrzne dł/szer/wys (cm) 195x78x34
Kolor Czarny matowy
Ładowność (kg) 50
System montażu Quick Fixing
Masa (kg) 14
Otwieranie Z jednej strony
Zamek zabezpieczający Trzypunktowy - centralny
Ładowność nart (pary) 3-4
Ładowność desek snowboardowych 3
Maksymalna długość nart (cm) 180
Pasuje do belek aero "T" Wymagany adapter J/77.15
Pasuje do belek prostokątnych Tak
Montaż na belkach do max. szerokości (cm) 7

Porady i uwagi

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie boxa dachowego należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, jak aerodynamika, sposób montażu czy nośność. Przede wszystkim należy jednak liczyć się z potrzebą jego zastosowania. Aby nie narażać się na nieprzemyślany wydatek, głównym wyznacznikiem wpływającym na decyzję zakupu powinno być jednak przeznaczenie boxa i to, co będziemy w nim przewozić. Pamiętać należy, że box wygląda inaczej na półce sklepowej, a inaczej prezentuje się na dachu samochodu.

Należy pamiętać, że montując box na pojeździe, jego wysokość ulega zmianie, co ma istotne znaczenie przy wjazdach do garaży-zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i garaży podziemnych w budynkach wielorodzinnych, a także parkingów podziemnych mieszczących się przy marketach.

Wysokość pojazdu z boxem ma również znaczenie przy przejazdach pod niskimi wiaduktami oraz przy przeprawach promowych, gdzie powiększona wysokość pojazdu wiąże się niejednokrotnie ze zwiększoną opłatą za podróż.

Warto zwrócić uwagę przy zakupie boxa na jego wymiary w aspekcie przewożonego nim sprzętu. Długość boxa podawana jest w tzw. wymiarze zewnętrznym. Dokonując zakupu boxa, z myślą o transporcie nart, należy odjąć ok. 10 do 15 cm od podanego wymiaru zewnętrznego, tak aby narty, które mają być nim przewożone, mogły zostać swobodnie umieszczone w środku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl