Thule VeloSpace XT 939 bagażnik na hak na 3 rowery

Cena: 4 199,00 zł 4199.00
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Thule
Kod produktu: TH/939000

Opis

Opis produktu

Specyfikacja

Maksymalna liczba rowerów 3 (możliwość rozbudowy do 4)
Ładowność (kg) 60
Maksymalna waga roweru (kg) 30
Wymiary (cm) 135 x 73 x 79
Możliwość złożenia platformy  
Wymiary po złożeniu (cm) 135 x 73 x 31
Waga uchwytu (kg) 20.6
Maksymalny rozstaw kół (mm) 1300
Odłączane uchwyty ramy  
Odstęp pomiędzy rowerami (cm) 19
Kompatybilność z ramą karbonową Wymagany adapter Thule 984
Możliwość przewozu rowerów elektrycznych Tak
Możliwość odchylania z rowerami  
Samochód z kołem na tylnej klapie Wymagany adapter Thule 939400
Oświetlenie tylne  
Złącze zasilające 13 - pin
Zabezpieczenie rowerów w uchwycie Tak
Zabezpieczenie uchwytu na haku Tak

Porady i uwagi

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie platformy rowerowej na hak musimy zwrócić uwagę na to do jakiej wagi rowerów jest ona przystosowana, czy ma możliwość transportu rowerów z napędem elektrycznym – jeśli jest taka potrzeba, oraz na największą przewagę platformy rowerowej - czy ma możliwość rozbudowy o dodatkowe stanowisko rowerowe – z platformy umożliwiającej przewóz 2 rowerów robimy platformę na 3 rowery, lub z platformy umożliwiającej przewóz 3 rowerów robimy platformę na 4 rowery. Ze względu na obciążalność haka w samochodzie nie ma obecnie możliwości przewożenia większej ilości rowerów niż 4 sztuki.

Zwracamy uwagę na możliwość uchylenia platformy z zamocowanymi rowerami oraz w jakim stopniu się ona uchyla, aby nie ograniczać sobie dostępu do bagażnika w samochodzie. Ze względów konstrukcyjnych haków samochodowych oraz samych konstrukcji tylnej klapy odchylenie platformy może być niewystarczający do jej otwarcia.

Pamiętamy że po zakupie platformy rowerowej musimy zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną w wydziale komunikacji. Obecny koszt takiego rozwiązania to 52.5 PLN. Dodatkowo zwróćmy uwagę na rodzaj instalacji elektrycznej haka. Obecnie większość platform rowerowych posiada instalację 13 pin, w związku z czym aby wykorzystać wszystkie światła w platformie również instalacja samochodu powinna być w wersji 13 pin. Dodatkowo informujemy, że samochody z USA często posiadają kulę haka, która nie jest zgodna z produktami europejskimi.

Po założeniu platformy rowerowej zwracamy uwagę iż nasz samochód został wydłużony co może nam ograniczać parkowanie oraz co bardzo istotne bardzo często w samochodzie odłączają się tylne czujniki parkowania, w związku z czym nie będą one informowały o przeszkodach z tyłu auta.

Dobrze jest też sprawdzić w jakim stopniu nasz samochód obniżył się na tylnym zawieszeniu (po załadunku 4 rowerów – około 60 kg + platforma około 20 kg + bagaż dla minimum 4 osób) może się okazać że jest to zbyt dużo dla naszego samochodu co może być odczuwalne na nierównościach drogi, zjazdach z progów spowalniających, krawężników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl